کاغذ دیواری ابر بارانی کارتونی

انواع مدل کاغذ دیواری اتاق کودک با توجه به رده سنی

کاغذ دیواری اتاق کودک باید با خود کودک، رشد و تغییر کند. ما در این نوشتار بیش از 30 مدل کاغذ دیواری جدید با توجه به رده های سنی کودکان آماده کرده ایم. در این نوشتار نمونه های شیک و زیبا و ساده از کاغذ دیواری اتاق کودک را به نمایش گذاشته و به این موضوع می پردازیم که مراحل مختلف رشد کودک چگونه بر انتخاب کاغذ دیواری اثرگذار است.

پوستر دیواری حیوانات جنگل برای کودکان

کاغذ دیواری اتاق کودک، تابلویی بزرگ برای یادگیری!

دنیای کاغذ دیواری های کودکان بزرگ و رنگارنگ است، اما برخلاف اسباب بازی ها، هیچ چارچوب سنی وجود ندارد که به والدین کمک کند تصمیم بگیرند کدام نوع را انتخاب کنند. انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودک باید بر اساس الگوها، رنگ ها، ساختارها، ویژگی های عملکردی و سطح رشد کودک باشد. به طور کلی، یکی از مهمترین قواعد انتخاب کاغذ دیواری این است: “اتاق کودکان باید با آنها رشد کند.”

کاغذ دیواری طرح آبرنگی

علاوه بر این، کاغذ دیواری اتاق کودکان معمولاً بهتر است تغییر کند، زیرا بچه ها مراحل مختلف رشد و سلیقه را طی می کنند. البته نیازی به تعویض هر ساله کاغذ دیواری نیست. اتاق کودکان معمولا می تواند در چهار حوزه (خواب ، مطالعه ، بازی و غیره) مورد استفاده قرار گیرد.

رده های سنی کودکان

در حالی که بزرگسالان غالباً برای فعالیتهای خاص دارای اتاق های مختلفی هستند (به عنوان مثال اتاق نشیمن، اتاق خواب، اتاق سرگرمی)، بسته به سن کودک، اتاق کودک باید همه این شرایط را به طور همزمان داشته باشد. اتاق کودک برای خواب، استراحت، بازی، یادگیری، مطالعه، به عنوان فضایی که دوستان از آن دیدن می کنند و به عنوان یک پناهگاه عمومی استفاده می شود. مراحل مختلف رشد کودک که به سن او مرتبط است، میزان درک، سلیقه و علایق او را تعیین می کند. در ادامه، به نوع کاغذ دیواری اتاق کودک مبتنی بر گروه سنی او اشاره می کنیم.

پوستر دیواری جنگل شیک

پوستر دیواری جنگل شیک

نوزادی تا 1 سالگی

کودکان نوپا عاشق گشت و گذار در کل خانه هستند. در طول چند سال اول زندگی خود، آنها اغلب در کل خانه می خزند و زمان زیادی را در اتاق خود نمی گذرانند و ترجیح می دهند در کنار خواهر و برادر و پدر و مادر خود باشند. هنگامی که آنها به سن مهد کودک رفتن می رسند، این اخلاق اغلب تغییر می کند و آنها تمایل دارند کمی بیشتر از قلمرو کوچک خود لذت ببرند.

کاغذ دیواری اتاق نوزاد

کاغذ دیواری اتاق نوزاد

همچنین بخوانید  انواع مدل پرده اداری شیک و مقرون به صرفه جدید

هنگام تولد نوزادان، میدان دید آن ها به حدود 20 – 30 سانتی متر اطراف خود محدود می شود. در اوایل تولد، عمدتا بر روی چهره والدین خود تمرکز می کنند. کودک به طور عمده تضادهای روشنی و تاریکی را مشاهده خواهد کرد. بعد از مدتی چهره های دیگر به آرامی برایشان جالب تر می شوند. نوزادان از تماشای چهره و تقلید از حالت های چهره یاد می گیرند. در حدود یک تا دو ماهگی، آنها تمرکز خود را بر روی اشیا و حرکات شروع می کنند. رنگ های اصلی مانند قرمز، زرد و آبی به احتمال زیاد توجه آنها را به خود جلب می کند. آنها هنوز قادر به تفکیک بین درجه های مختلف رنگ نیستند.

کاغذ دیواری نهنگ و دریا

ماه به ماه، بینایی آنها بهتر می شود. به زودی کودک می تواند یک شی را از فاصله دور ببیند و دست هایش را به بیرون دراز کند تا لمس نماید. چشم ها بیشتر و بیشتر با محیط سازگار می شوند و اتاق آنها به منطقه اکتشاف بصری تبدیل می شود. بنابراین کاغذ دیواری اتاق کودک نوزاد، با دست بازتری انتخاب می گردد.

1-3 سالگی

بسیاری از والدین آینده حتی قبل از تولد کودک، اتاق او را آماده می کنند. هنگام انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب، آنها اغلب سراغ مدلهای کلاسیک با رنگهای پاستلی و الگوهای حیوانات خنده دار یا نقوش افسانه ای می روند. اما کودک در واقع چه چیزی را درک می کند؟

کاغذ دیواری نقشه قاره ها با حیوانات برای اتاق کودک

با استفاده از کاغذ دیواری یا پوستر دیواری های طرح نقشه جهان می توان به کودکان باهوش و کنجکاو، این تعاریف را آموزش داد.

از یک سالگی، کودکان، وارد مرحله نوپایی می شوند و رشد آنها با جهش همراه است. به عنوان مثال، بینایی آنها خیلی سریع بهبود می یابد. این بهبودی بینایی، شامل افزایش دید سه بعدی، دقت و دید رنگی است. به این معنی که کودک بهتر می تواند بین رنگ ها تفاوت قائل شود. در این مرحله همچنان میدان دید محیطی هنوز تا 30٪ محدود است. حد بینایی کامل فقط در سن 10 یا 12 سالگی حاصل می شود.

همچنین بخوانید  راهنمای کامل شستشوی پرده زبرا در منزل به روش آسان

کاغذ دیواری ساده شیک برای کودک

کاغذ دیواری ساده شیک برای کودک

کاغذ دیواری درخت زرد کودکانه

 

کودکان نوپا در حال یادگیری راه رفتن و صحبت کردن هستند. هیچ چیز از آنها در امان نیست و آنها با دست، پا، دهان و صدا دنیای اطراف خود را کاوش می کنند. در طول این سالهای بسیار فعال، مهم است که کودک استراحت کافی داشته باشد. کاغذ دیواری اتاق کودک، با نقش برجسته می توانند پس زمینه ایده آل برای یک بازی سرگرم کننده و همچنین آرامش باشند.

3-6 سالگی

در سنین 3 تا 6 سالگی، بسیاری از کودکان، بخشی از روز خود را در مهدکودک یا کلاس های بازی می گذرانند. در این مکان، دانش آنها از جهان بهبود یافته، تقویت می شود و آنها مهارت های مهم اجتماعی را می یابند. کودکان با همسالان خود ملاقات می کنند و با نظم، سلسله مراتب و قوانین تعامل انسانی آشنا می شوند. به این صورت، کودکان هر روز با انبوهی از برداشت های جدید پر می شود.

کاغذ دیواری کودکان

اتاق خود کودک در این زمان، از اهمیت بیشتری برخوردار است. در این سن، کودکان زمان بیشتری را در اتاق خواب خود برای بازی و تأمل در حوادث روز می گذرانند. آنها بیشتر به محیط اطراف خود علاقه مند می شوند و ایده های خاص خود را در رابطه با رنگ و نقش و نگارهای تزیین دیوار اتاق خواب خود دارند. این سن، یک سنی است که پسران و دختران تمایل دارند تم های متفاوتی در اتاق خود داشته باشند.

بسیاری از دختران در سن مهد کودک، عاشق شاهزاده خانم ها، حیواناتی مانند گربه، سگ و اسب و موجوداتی فانتزی مانند اسب شاخدار یا مناظر افسانه ای با قلعه ها هستند. بنابراین کاغذ دیواری اتاق کودک می تواند، حیوانات باغ وحش و جزایر دزدان دریایی نیز در بالای لیست قرار دارند. پسران اغلب به سمت اتومبیل، هواپیما و کشتی متمایل می شوند. صحنه های سیرک یا حیوانات وحشی نیز محبوب آن ها هستند.

همچنین بخوانید  مدل جدید کاغذ دیواری 2021 با طرح های کلاسیک و مدرن

کاغذ دیواری طرح هواپیمای کودکانه

پوستر دیواری نقشه جهان برای کودک

6-7 سالگی

در سن شش هفت سالگی ، یک فصل جذاب جدید برای کودکان آغاز می شود: آنها مدرسه را شروع می کنند! و به همراه آن قوانین بسیار سختگیرانه تر، تجربیات جدید از نظر تعاملات اجتماعی و مبارزات جدید قدرت وجود دارد. در طول سالهای بعد، احساس خاصی از رقابت و روابط اجتماعی در آن ها پدید می آید. شخصیت ها شکل می گیرند و اعتماد به نفس ها رشد می کند.

کاغذ دیواری طرح شخصیت های دیزنی

کاغذ دیواری دایناسور

کاغذ دیواری با طرح خرس و ستاره

می توان با کمی هوشمندی، از کاغذ دیواری به عنوان مقیاس اندازه گیری قد کودکان نیز استفاده کرد!

طبق تمام این تفاسیر، اتاق خواب کودک دارای اهداف مختلفی است: به فضایی تبدیل می شود که کودک در آن می خوابد، درس می خواند، به آنجا پناه می برد و همچنین مکانی برای بازدید دوستان ایجاد می کند. الزامات اتاق کودک با تغییر شخصیت نمایشی تر تغییر می کند. هرچه سالها می گذرد، کودکان از خود واقعی خود آگاه می شوند و می خواهند شخصیت خود را در الگوهای کاغذ دیواری و نقوش انتخاب شده ببینند. هم چنین در این برهه، بلوغ برای بیشتر والدین یک چالش خواهد بود.

پوستر دیواری شیک و زیبای کودک

پوستر دیواری طرح کهکشان بسیار زیبا

با برخی از طرح های پوستر یا کاغذ دیواری می توان قوه رویا و اکتشاف کودکان را تقویت کرد.

سخن پایانی

با توجه به رده سنی کودکان و تقسیم بندی گروه های سنی، باید نظر کودکان در انتخاب کاغذ دیواری اتاقشان اعمال شود. اکثر ما فکر می کنیم دکور و تزئین اتاق بچه بر عهده والدین است، در حالیکه این کار مستقیما بر عهده والدین است اما باید تحت نظر کودک قرار بگیرد تا هم مسئولیت پذیر بار بیایند و هم اعتماد به نفسشان تقویت گردد. گروه دکوراسیون کلکسیون، در این مقاله، بیش از 30 مدل کاغذ دیواری اتاق کودک را برای شما به نمایش گذاشت. با ما همراه باشید.

منبع: https://www.wallpaperfromthe70s.com

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان ما شماره تماس خود را وارد کنید

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

There was an error while trying to send your request. Please try again.

کلکسیون will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.