ست کردن پرده با مبلمان

اصول ست کردن پرده با مبلمان با توجه به رنگ و طرح پارچه

برای ست کردن پرده با مبلمان و دکوراسیون داخلی خانه، باید فاکتورهایی همچون رنگ، طرح، اندازه و جنس پارچه را در نظر بگیرید. در این مطلب به فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ و جنس پرده اشاره می کنیم با ما همراه باشید.

ست کردن پرده با مبلمان

هماهنگ کردن اجزای دکوراسیون داخلی منزل با یکدیگر، از عوامل زیبایی آن محسوب می شود. برای اینکار باید اجزای دکوراسیون داخلی را که بیشتر به چشم می آیند، بررسی کنیم. بعنوان مثال، ست مبلمان، فرش، بوفه و … چیزهایی هستند که به شدت به چشم می آیند. برای ست کردن پرده با سایر این اجزا، ابتدا باید ببینید کدام یک از آن ها برایتان از اهمیت بیشتری برخوردار است و یا از نظر قیمت، تعیین کننده تر است.

ست کردن رنگ پرده با مبل

مثلا شما یک ست مبلمان در نظر گرفته اید و می خواهید حتما در فضای منزل شما موجود باشد. در این صورت ابتدا باید این ست مبلمان را تهیه کنید و سپس با توجه به آن، باقی اجزای دکوراسیون را تامین کنید. پرده می تواند آخرین چیزی باشد که می خواهید انتخاب نمایید. برای هماهنگ کردن همه این ها با هم باید نهایت دقت را به خرج دهید زیرا چیزی حدود 7-10 سال قرار است با این لوازم زندگی کنید.

پرده برای تکمیل مبلمان شما

قاب پنجره ها با پرده های بزرگ یا بلند، به سبک، شخصیت و جذابیت اتاق کمک می کند. پرده ها زیبایی هایی هستند که هرگز از مد نمی افتند. حتی با وجود شید ها و پرده های مدرن محبوب در بازار، میزان اشتیاق و تقاضای پرده ساده یا پرده سلطنتی همچنان ثابت است. آنها زیبا هستند و اگر درست نصب شوند، می توانند برای خانه شما معجزه کنند. برای اینکه پرده ها تأثیر درست و دلخواه ایجاد کنند، باید به خوبی اندازه گیری شوند. یک پرده نامناسب می تواند فاجعه بار باشد.

همچنین بخوانید  انواع پرده جدید پرکاربرد مطابق با سلیقه های مختلف

پرده طوسی

ست کردن پرده با تعیین اندازه آن

برای اندازه گیری پرده باید از نزدیک سقف اندازه بگیرید و توجه داشته باشید تا بالای زمین برسد. بلندتر در نظر گرفتن پرده باعث می شود اتاقها بزرگتر و سقف ها از آنچه که هستند بالاتر به نظر برسند. انتخاب رنگ، بافت و طرح مناسب از اهمیت کلیدی برخوردار است، زیرا پرده ها فضای قابل توجهی از دید را اشغال می کنند. در نهایت، ذکر این نکته الزامی است که یک اتاق دارای اشیا مختلفی است که شامل مبلمان، وسایل تزئینی، کوسن ها، فرش ها، کاغذ دیواری و … است و باید به هارمونی آن ها توجه داشت.

اندازه پرده

وقتی در حال انتخاب پرده های خود هستید، باید همه این موارد را در نظر داشته باشید تا به تنهایی از مجموعه بیرون نزند و هماهنگ با کل دکوراسیون داخلی باشد. علاوه بر این، پرده ها باید کاربردی نیز باشند. آنها باید بتوانند حریم خصوصی، تاریکی، عایق بندی پنجره ها، فیلتراسیون نور و موارد دیگر را فراهم کنند.

پرده های اتاق نشیمن می توانند چندین نقش را بازی کنند. به عنوان مثال، می توانند بر ارتفاع اتاق تأکید کنند، پنجره های بلند را قاب بگیرند و توجه را به سقف جلب کنند. در عین حال می توانند مبلمان را تکمیل کنند. اگر می خواهید تمرکز روی مناظر باشد یا روی عناصر خاص طراحی داخلی در اتاق باقی بماند، پرده های پنجره با رنگ خنثی معمولاً گزینه خوبی هستند. در بسیاری از موارد، می توان از پرده ها برای بیان سبکی خاص استفاده کرد. در یک محیط سنتی، پرده ها نقش مهمی دارند و کاملاً چشم نواز و مجلل به نظر می رسند. 

❇️ مطلب مرتبط: اگر میخواهید بدانید دکوراسیون داخلی منزل 2021 بر چه اساس طراحی می شود، بر روی لینک زیر کلیک کنید:
دکوراسیون داخلی منزل

از نوع پارچه غافل نباشید.

هنگام ست کردن پرده ها مهم است که رنگ و سبک مبلمان و همچنین قطعات وسایل تزئینی موجود در اتاق را در نظر بگیرید. اگر برای پنجره های اتاق های خود، پرده انتخاب می کنید، توصیه می شود پارچه ها و بافت هایی را که از قبل در اتاق وجود دارد، بررسی کنید. این لیست شامل کاناپه، فرش و … نیز می شود. بعنوان مثال اگر یک کاناپه چرمی تیره دارید، به پرده هایی نیاز دارید که بتوانند فضایی لوکس را برای تکمیل بافت چرم ایجاد کنند. از طرف دیگر مثلا پرده های شفاف، به فضا حالت نرمی و خلوص می بخشند. بنابراین هنگام انتخاب پرده باید به جنس و رنگ و بافت آن توجه نمایید. 

جنس پرده

استفاده از رنگ های مکمل

اگر اتاق شما مبل یا مبلمان با رنگی یکنواخت دارد و تم رنگی آنها تیره است، سه رنگ مکمل رنگ مبلمان را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، اگر مبلمان قهوه ای شکلاتی دارید، چون توناژ گرم دارد، می تواند با رنگ های گرم ترکیب شود. برای ایجاد ظاهری طبیعی می توانید از رنگ هایی مانند نارنجی سوخته، قرمز زنگ زده یا سایه های طلایی الهام گرفته از پاییز استفاده کنید. سبز مریم گلی نیز با مبلمان قهوه ای تیره به زیبایی جلوه می کند.

همچنین بخوانید  معجزه نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل و نکات انتخاب آن

رنگ های مکمل در دایره رنگ ها

یک رنگ تیره می تواند بسیار ظریف و کاملا پیچیده به نظر برسد بدون اینکه اتاق را تاریک و تاریک جلوه دهد. پرده هایی با رنگ تیره را انتخاب کنید که به راحتی قابل باز شدن است تا نور بیشتری وارد شود. این پرده ها عالی هستند زیرا در یک روز آفتابی می توانید آنها را بکشید و در شرایط عالی و بدون مزاحمت های خارجی تلویزیون را تماشا کنید.

نحوه ست کردن رنگ پرده و مبلمان با توجه به دایره رنگ ها

انتخاب نوع پارچه برای ست کردن پرده

پارچه ای که انتخاب می کنید باید بتواند سبک دکوراسیونی را که برای اتاق خود انتخاب کرده اید، تکمیل کند. سبک مبلمان شما می تواند سنتی، معاصر، مدرن، کلاسیک یا مینیمال باشد. پرده یا پرده ای که انتخاب می کنید باید بتواند ظاهر ایجاد شده توسط مبلمان را خنثی و متعادل نماید.

❇️ مطلب مرتبط: نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل چیست و اصول انتخاب آن چگونه می باشد؟ برای آگاهی از این مطلب، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

نقش پرده در دکوراسیون

پارچه های گلدار

پرده های پارچه ای گلدار مناسب اتاق هایی هستند که حالتی معمولی و معاصر دارند. آنها اجازه می دهند نور طبیعی به داخل هدایت شده و به خوبی فضا را روشن نماید. پارچه های پنبه ای تنوع بالایی دارند و می توانند متناسب با سبک های تزئینی سنتی یا مدرن باشند. این پرده ها ظاهری رسمی با عملکرد آسان دارند.

پرده سفید خال خالی

پارچه ابریشم برای ساختن دکوراسیون لاکچری

پرده های ابریشم سنگین تر هستند و خیره کننده به نظر می رسند. آنها برای ایجاد یک فضای عاشقانه در یک اتاق خواب یا در یک مکان رسمی غذاخوری عالی هستند. پرده های ابریشمی جلوه ای عالی و مجلل دارند و می توانند با مبلمان چوبی تیره شما هماهنگ شوند.

همچنین بخوانید  انواع مدل پرده اداری شیک و مقرون به صرفه جدید

پارچه ابریشمی برای ست کردن پرده

جنس پرده پذیرایی

پارچه های مخمل

پرده های مخملی پارچه های سنگینی هستند و برای اتاق ناهار خوری رسمی، اتاق های نشیمن سبک مجلل و کلاسیک و برخی اتاق خواب ها عالی هستند. پرده های توری می توانند مکمل هر سبکی اعم از مدرن ، سنتی و … باشند. آنها جلوه ای نرم و عاشقانه به اتاق های شما می بخشند و اگر مبلمان سنگینی داشته باشید به دم و گرما کمک می کند. پرده ها تنوع بی نهایتی از نظر رنگ، پارچه، طرح و الگو برای هماهنگ شدن با مبلمان شما، صرف نظر از رنگ و سبک، دارا هستند.

نقش-پرده-در-دکوراسیون

سخن پایانی

ست کردن پرده با سایر اجزای دکوراسیون داخلی، از مهمترین بخش های چیدمان منزل به حساب می آید. برای اینکار باید به یک سری عوامل توجه ویژه داشته باشید. به عنوان مثال باید پرده ها را با توجه به رنگ مبلمان و فرش انتخاب نمایید. نه الزاما همرنگ آن بلکه باید از رنگ های مکمل یا هم خانواده استفاده نمایید. در مورد انتخاب طرح و جنس پارچه و … نیز همین موضوع صدق می کند. گروه دکوراسیون کلکسیون با استفاده از تجربه غنی در این زمینه، آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.

منبع: https://www.flooringamerica.com/blog

https://www.homedit.com/living-room-curtains/

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان ما شماره تماس خود را وارد کنید

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

There was an error while trying to send your request. Please try again.

کلکسیون will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.