زیرسازی کاغذ دیواری

زیرسازی کاغذ دیواری روی دیوارهای مختلف و مراحل آن

زیرسازی کاغذ دیواری روی انواع دیوار گچی، رنگ روغن، کاشی، رنگ پلاستیک و مراحل انجام آن با استفاده از ابزار رایج چگونه است؟ در این نوشتار، نکات مهم مربوط به زیرسازی کاغذ دیواری را بیان کرده و نحوه انجام آن را به همراه تصاویر آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

زیرسازی کاغذ دیواری

اگر تا بحال به دیوارهایی که با کاغذ دیواری پوشیده شده اند، دقت کرده باشید، متوجه شده اید که سطح زیر آن بسیار صاف و بدون هیچ گونه ناهمواری بوده و حتی درز بین رول ها دیده نمی شود. جدا از اینکه این کار توسط یک متخصص ماهر صورت می گیرد، باید بدانید که پیش از نصب کاغذ دیواری حتما باید زیرسازی روی دیوار انجام شود. شاید بگویید منزل ما نوساز است و دیوارها تازه رنگ شده نیازی به زیرسازی وجود ندارد! باید بگوییم اتفاقا در دیوارهای نوساز هم لزوم زیرسازی کاغذ دیواری وجود دارد. به این دلیل که دیوارها نو بوده و هنوز مقداری رطوبت در لایه های داخلی وجود دارد. تکلیف دیوارهای قدیمی هم روشن است! دیوارهای قدیمی اکثرا به دلیل داشتن نقایصی همچون ترک، خوردگی و … می بایست ترمیم شده و آماده چسبانده شدن کاغذدیواری گردند. در ادامه، نکات چسباندن کاغذ دیواری روی انواع دیوار را بیان می کنیم:

نصب کاغذ دیواری

دیوار رنگ روغنی

زیر سازی کاغذ دیواری رنگ روغنی معمولا به دلیل داشتن سطح لیز و براقی، چند نکته مهم دارد. اگر بخواهیم روی این سطح، کاغذ دیواری بچسبانیم، می بایست با سمباده رنگ روغن را از روی دیوار حذف کرده و چند خط و خش روی آن بیاندازیم (به میزان بسیار کم عمق) سپس آن را با چسب، آماده نصب کاغذ دیواری می نماییم.

همچنین بخوانید  انواع کاغذ دیواری سه بعدی با طرح ها و رنگ های جدید

 دیوار رنگ پلاستیک

ویژگی رنگ پلاستیک این است که معمولا رطوبت و خیسی را به خود جذب می کند. معمولا باید یک محلول نسبتا غلیظ از تینر به اندازه یکی دو لایه روی دیوار بزنیم تا آب و چسب را به لایه های زیرین نرساند. پس از آن می توانیم با چسب مخصوص، کاغذ  دیواری را بچسبانیم.

دیوار گچی

چسباندن کاغذ دیواری روی گچ ملاحظه خاصی ندارد فقط نکته مهم این است که نباید ترک، ناهمواری، کندگی و … وجود داشته باشد که در صورت وجود، می بایست اصلاح گردد.

نصب کاغذ دیواری روی دیوار گچی

چسباندن کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری

هیچ گاه کاغذ دیواری جدید را روی کاغذ دیواری قبلی نچسبانید! همیشه ابتدا کاغذ دیواری قبلی را بکَنید و سپس روی دیوار اصلاح شده، کاغذ دیواری جدید را نصب نمایید.

❇️ مطلب مرتبط: روش کندن کاغذ دیواری در کوتاهترین زمان ممکن! جهت آگاهی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

👈 کندن کاغذ دیواری

چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی

کاغذ دیواری معمولا راحت روی سطوح سرامیکی می چسبد، اما با این وجود می بایست درزهای موجود را با بتونه پر کرده و سطوح با هم، هم سطح گردند. پس از آن می توان با چسب، کاغذ دیواری را روی آن نصب کرد.

زیرسازی کاغذ دیواری چگونه است؟

مهم ترین قسمت نصب کاغذ دیواری، زیرسازی آن است. برای اینکار مهم است که دیوار نم و رطوبت نداشته و دچار نقص و ناهمواری نباشد. مراحل زیرسازی کاغذ دیواری به طور خلاصه به این صورت است:

  • تراشیدن دیوار
  • بتونه کاری
  • سمباده کشیدن و هم سطح کردن همه قسمت های دیوار با هم
  • زدن چسب زیرسازی(چسب پرایمر) برای چسباندن کاغذ دیواری
همچنین بخوانید  تفاوت پوستر و کاغذ دیواری چیست و کدامیک بهتر است؟

باز کردن کلید و پریز قبل از نصب

سپس باید هر گونه الحاقات مانند کلید و پریزها، تابلوها، میخ ها، حتی در صورت امکان، رادیاتورها را از روی دیوار جدا کنید.  قبل از زدن چسب، باید دیوار، تمیز، خشک و سالم باشد. معمولا چسب کاغذ دیواری، پایه آب دارد لذا همانطور که اشاره کردیم، به گونه زیرسازی کنید که رطوبت به درون دیوار نفوذ نکند. هر گونه رطوبت خارجی سبب رشد کپک روی دیوار می شود. اگر دیوار سالم نباشد، چسبندگی به صورت ترک خورده و شکسته شده درخواهد آمد. پس ابتدا مشکلات دیوار را برطرف کرده و پس از آن اقدام به چسباندن کاغذ دیواری کنید تا در طول چندین سال از ظاهر زیبای دیوارهای منزل خود لذت ببرید!

قیمت زیرسازی کاغذ دیواری

معمولا نصاب پیش از نصب کاغذ دیواری، دیوارها را بررسی کرده و با توجه به مشکلات و نقایص آن، اقدام به زیرسازی می نماید. بسته به مشکلات موجود روی دیوار منزل شما، قیمت زیرسازی متفاوت است. طبیعتا برای دیوارهای جدید و بدون ترک خوردگی، زیرسازی راحت تر و ارزانتر خواهد بود. در خصوص دریافت سوالات خود، در پایان مقاله پرسش خود را ثبت کرده و یا با ما تماس بگیرید.

چسب زیرسازی کاغذ دیواری

سخن پایانی

زیرسازی کاغذ ذیواری یکی از مهم ترین مراحل نصب آن می باشد. برای انواع دیوارهای مختلف، روش متفاوتی برای زیرسازی وجود دارد که در این نوشتار به آن ها اشاره گردید. گروه دکوراسیون کلکسیون، تامین کننده و مجری انواع کاغذ دیواری، پرده و کفپوش مدرن آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد.

منبع:https://www.melanielissackinteriors.com

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان ما شماره تماس خود را وارد کنید

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

There was an error while trying to send your request. Please try again.

کلکسیون will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.