دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل سال 2021 منطبق بر اصول جهانی

دکوراسیون داخلی منزل در سال 2021 چگونه است؟ پاسخ این سوال به همراه تصاویری از ترندهای سال در زمینه دکوراسیون در شهرهای مختلف ایران. در این مقاله قصد داریم درباره نکاتی که روی این موضوع تاثیر به سزایی دارد، صحبت کنیم. در ادامه، 8 مورد از ترندهای دکوراسیون داخلی 2021 را ذکر خواهیم کرد و درباره آن توضیح می دهیم.

دکوراسیون داخلی منزل در سال 2021

اهمیت چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون داخلی به حدی است که اکثرا پیش از ساخته شدن واحدهای آپارتمان، به این مورد توجه می شود. در ادامه، به معیارهایی اشاره می کنیم که امسال مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است.

هم صدا با نوای زمین باشید!

از رنگ ها شروع می کنیم! سال گذشته رنگ سال، آبی کلاسیک بود و امسال زرد و خاکستری. این الگو امسال مورد توجه هنردوستان و طرفداران طبیعت قرار گرفته است. الگوی هماهنگی با زمین، شامل رنگ های سبز و نارنجی سوخته و خاکی و … می باشد. در این حالت است که احساس می کنیم بخشی از زمین به داخل خانه کشیده شده و افراد داخل منزل احساس نزدیکی به طبیعت را خواهند داشت. در این زمینه، وجود پارکت در خانه بعنوان کفپوش مدرن تاثیر به سزایی در همزیستی با طبیعت دارد.

خطوط منحنی را وارد منزل خود کنید!

خطوط منحنی همان چیزی است که چشم را به دنبال خود می کشاند. به کار بردن این خطوط در فضای داخلی خانه، الهام گرفته از دهه های 60 و 70 قرن 19 می باشد. بهره بردن از خطوط منحنی در کنار پیچ و تابی که اجزای مدرن دارد، می تواند مکمل یکدیگر باشد. اگر این خطوط در مبلمان، اکسسوری و … باشد می تواند جذابیت بصری قابل قبولی ایجاد نماید. البته این کار با ظرافت خاصی باید انجام شده و در استفاده از آن، زیاده روی نگردد.

همچنین بخوانید  خرید انواع پرده شیک و مرغوب از فروشگاه کلکسیون

این فرم ها، بیانگر الگوهای ارگانیک و طبیت واری هستند که با حضور در خانه حس تمایل بیشتری به طبیعت در افراد به وجود می آورند. امواج، دایره ها و منحنی های نرم همیشه در طول تاریخ، پاسخگوی نیاز بصری کاربر بوده اند پس در به کار بردن آن ها شک نکنید!

کفپوش مدرن

کفپوش مدرن

طراحی فضاهای چند منظوره، یک فضا با چند عملکرد

به عنوان یک خبر خوب در راستای طراحی دکوراسیون داخلی، باید بگوییم هر چه بیشتر پیش می رویم، بیشتر شاهد ایجاد فضاهای چند منظوره در طراحی داخلی منزل هستیم. دیگر دوران دیوار کشی ها و تفکیک سخت فضاها از هم رو به اتمام است. ترندهای طراحی داخلی 2021 طراحی با پلان باز در نقشه ها می باشد. این قابلیت سبب ایجاد انعطاف در استفاده از فضاها می گردد. به عنوان مثال جزیره وسط آشپزخانه هم به عنوان میز کار آشپزخانه، هم به عنوان میز ناهار خوری و هم گاهی اوقات به عنوان میز کار و گفتگو استفاده شود!

طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک و نقشه هایی با متراژ پایین، گوشه های دنج را می توان برای کاربری های متفاوت در نظر گرفت. یکی دیگر از مزایایی که این نوع طراحی داخلی با خود به ارمغان می آورد، در طراحی فضای بازی کودک خود را نشان می دهد. مسلما مادر در حال کار کردن تمایل دارد روی کودک در حال بازی، نظارت داشته باشد. به راحتی و با کمی تامل می توان گوشه های بلا استفاده یا فضاهای زیرپله را به عنوان فضای بازی کودک در نظر گرفت حتی اگر این فضا از اتاق شخصی کودک مجزا باشد!

دکوراسیون داخلی مدرن 2020

دکوراسیون داخلی مدرن 2021

با کاغذ دیواری گلدار فضا را عوض کنید!

کاغذ دیواری های گل گلی امتحان خود را در طول زمان پس داده اند. البته منظورمان کاغذ دیواری منزل مادربزرگ هایمان نیست! در این نوع کاغذ دیواری، گل های منحصر به فردی استفاده می شود که در آن ها سلیقه و تم شخصیتی صاحب خانه یا آن اتاق نیز لحاظ می شود. به عنوان مثال شاید لازم باشد در اتاق نشیمن یا ناهار خوری کاغذ دیواری با گل های برجسته و درشت با کنتراست بالا و رنگ های متضاد با سایر اکسسوری ها استفاده شود. بالعکس در اتاق خواب ها از کاغذ دیواری هایی با تم روشن و گل های ریز شاید مناسب تر باشد.

همچنین بخوانید  انواع مدل پرده اداری شیک و مقرون به صرفه جدید

کاغذ دیواری گلدار

کاغذ دیواری گلدار

طراحی منطبق بر طبیعت، ضامن سلامتی

طراحی سازگار با طبیعت یک گرایش و ترند در طراحی دکوراسیون داخلی 2021 است که عناصر طبیعت را در کنار عناصر و المان های مدرن قرار می دهد و آن ها را با یکدیگر ترکیب می نماید. این توجه به طبیعت، برای کاربران و افراد این محیط ها، سلامتی و شادابی به ارمغان می آورد. تحقیقات نشان می دهند که وجود المان های طبیعی در محیط به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در میزان سلامتی افراد همچون تعدیل فشار خون یا کنترل تپش قلب تاثیر گذارند. علاوه به این، این طراحی سبب افزایش خلاقیت، افزایش بهره وری از انرژی و استعداد و … می گردد.

 بیشتر بخوانید: پرده در دکوراسیون داخلی چقدر تاثیرگذار است؟ بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نقش پرده در دکوراسیون 

دفتر کار خانگی، آرامشی بی حد و مرز!

ترند سال 2020 ایجاد دفتر کار در خانه است! با افزایش دورکاری ها، این کار اجتناب ناپذیر شده است. حالا باید ببینیم چه فضاهایی از خانه مناسب برای این کار هستند؟ به عقیده گروه دکوراسیون کلکسیون، تمام فضاهایی که قابلیت تمرکز کردن در آن ها میسر است، امکان تبدیل شدن به یک دفتر کار خانگی را دارند.

حالا بیایید یک دور با هم فضاهایی که این قابلیت را دارند بررسی کنیم: اتاق مهمان! چرا که نه؟ اتاق مهمان یکی از فضاهایی است که اغلب اوقات بلااستفاده است و می تواند در روزهای کاری مورد استفاده قرار بگیرد. قسمتی از اتاق خواب نیز می تواند حوزه کاری شما باشد. مهم این است که شما آنجا احساس راحتی و تمرکز کنید. شاید حتی بخواهید بخشی از کمدتان را نیز به این فضا اختصاص بدهید.

همچنین بخوانید  انواع مدل کاغذ دیواری پشت تلویزیون با طرح های جذاب

کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری مدرن

ترکیب ساده و شیک چوب خیزران و مبلمان حصیری

حتما تا بحال نام سبک بوهو به گوشتان خورده است. این سبک هنری، راحت، سبک، ساده و بی غل و غش است. امسال دوستداران هنر، این سبک را در طراحی دکوراسیون منزل به کار برده اند. حصیر یکی از عناصر محبوب این سبک یا سبک های انتقالی و پست مدرن است. این جنس متریال، حس گرما،سبکی، صمیمیت، راحتی و شفافیت را به فرد منتقل می کند. هم چنین چون از مواد طبیعی ساخته شده، بسیار سازگار با طبیعت است و از این جهت برای طبیعت دوستان یک انتخاب بی نظیر محسوب می گردد.

لمینت براق کف

لمینت براق کف

طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی به گونه ای است که شاید راحت بتوان از این فضاها استفاده نمایید. اگر فکر می کنید قسمتی از قفسه کتاب هایتان می تواند به عنوان یک میز کوچک کنار دستتان برایتان مفید باشد، از آن بهره ببرید. با دید باز به گوشه ها و فضاهای مرده و بلا استفاده نگاه کنید. این شما هستید که می توانید آن ها را زنده کنید!

پرده سلطنتی زیبا

گروه دکوراسیون کلکسیون، با داشتن سابقه ای درخشان در این زمینه، آماده ارائه خدمات در اقصی نقاط ایران می باشد که برخی از این موارد اشاره می کنیم:

  • تبریز
  • کرج
  • شیراز
  • اصفهان

دکوراسیون داخلی

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل با نرم افزار

در دنیا نرم افزارهای متعددی برای طراحی داخلی وجود دارد مانند تری دی مکس، اسکچاپ، اتوکد سه بعدی. برخی اپلیکیشن های موجود روی گوشی های هوشمند نیز تا حدی این هدف را تامین می نماید. هر چه این طراحی با جزئیات بیشتری انجام شود، هنگام اجرا طرح اصلی به واقعیت نزدیکتر خواهد بود.

سخن پایانی

در این نوشتار، به بررسی برخی فاکتور های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل 2021 اشاره کردیم. با توجه به اینکه اکثر رویکردهای عصر حاضر به سمت طبیعت و حفظ آن گرایش دارند، این فاکتور ها اغلب مبتنی بر طبیعت هستند.  امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. با مطالب بعدی گروه دکوراسیون کلکسیون همراه باشید.

منبع: https://www.decorilla.com/

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان ما شماره تماس خود را وارد کنید

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

There was an error while trying to send your request. Please try again.

کلکسیون will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.